Нова Українська Держава

Нова Українська Держава повинна будуватись на інноваційних принципах, маючи за мету запровадження високотехнологічного адміністрування та досягнення прямої демократії.

Враховуючи глибоку корумпованість чинного державного апарату, необхідною мірою для побудови Нової Української Держави є повна люстрація. Задля вирішення колізій з тимчасової законодавчої неврегульованості, коли через суд повертаються на свої посади, доречним бачиться перехідний період. Під час перехідного періоду допускається паралельне функціонування старого органу влади, зі старими кадрами, що пройшли переатестацію, та органу нового покоління. Причому, в разі суперечностей, новий орган має пріоритет на виконання.

Реалії сучасного світу такі, що кожен громадянин (та особи, що ще на набули громадянства за віком) ведуть активне віртуальне життя. Користуючись соцмережами, пабліками, інтернет-магазинами та інше. Цілком логічним є наступний крок – віртуальне-громадянство. В неосвічених людей може виникнути страх перед хакерами, що зможуть поцупити всю інформацію про громадянина. Давайте будемо чесними перед суспільством і самі перед собою,  в умовах сьогоденної тотальної бюрократизації злочинці та ворожі спецслужби почувають себе як риба у воді. Вони дуже легко можуть отримати інформацію про вас із багаточисленних архівів, особових справ та навіть від вашого особистого спілкування. А чи можете це зробити ви?

Використовуючи багаторівневе шифрування даних (сьогодні у всіх на слуху технології блокчейн та ненависні спецслужбам алгоритми шифрування Telegram) віртуальне-громадянство приблизить нас до прямої демократії.

Швидкий доступ до персональної інформації, та поєднання усіх громадян в одну велику мережу по справжньому вирівняє у правах кожного громадянина, даючи змогу самим вносити, обговорювати, приймати та відміняти закони. Таким чином знижуючи вплив державних органів, та ламаючи багато корупційних схем.

Звісно не усім людям до снаги виконувати свій громадський обов’язок, тому сам принцип делегування повноважень депутатам має право на життя. В той же час, громадянин повинен мати невід’ємне персональне право у будь-який час відкликати передані депутату повноваження.

За такої системи виникає питання врахування голосів наданих безпосередньо громадянином та депутатом. Насправді, з урахуванням віртуального-громадянства за умов прямої демократії це питання не є складним. Голос депутата (яка представника конкретних громадян) буде враховуватись як голоси усіх громадян, що депутат представляє. Тобто один голос депутата, якому десятеро людей передали свої громадські повноваження буде враховуватись як одинадцять голосів (додається голос самого депутата, як громадянина).

Більш суттєвим є питання регулювання компетентності голосуючих за тим чи іншим питанням. Вирішуючи яке ми натикаємось на потребу часткового обмеження права голосу для громадян. Яке б обурення це не викликало, але не всі громадяни є однаково корисними для держави. Задумуючись над цим виникає думка про запровадження «Рейтингу соціальної користі».

«Рейтинг соціальної користі» — це багаторівнева система дозволів і обмежень виборчого права. У суспільстві існує таке поняття як репутація. «Рейтинг соціальної користі» — таж сама репутація, але виражена у формі, яку можна виміряти (в балах соціальної користі).

На першу чергу виходить формування правил нарахування балів соціальної користі. Дане питання є дуже складним, та потребує фундаментального обговорення. Правила повинні бути чіткими, враховувати усі аспекти життя громадянина.

Щоб не залежати від суб’єктивної думки людини (що є потенційним джерелом корупції), слідкувати за нарахуванням балів соціальної користі, та наданню прав за «Рейтингом соціальної користі» має спеціально розроблений штучний інтелект (далі ШІ).

В цілому ШІ повинен стати значним проривом в адмініструванні, та наданні послуг. Головною перевагою ШІ є невразливість до корупційних схем.

Як же не зачепити тему фінансів та оподаткування. Податки – це кров держави. Без збалансованої податкової системи на будь-яку країну чекає лише занепад і перманентна криза. Тому поряд із новим технологічним підходом до адміністрування, потрібно вибудувати і нову податкову систему. Систему, яка буде не карати, а заохочувати. Звісно, в такому разі, кожному самостійно доведеться займатися своїми податками. Але в багатьох передових країнах світу податки розраховуються індивідуально.

В рамках нової податкової системи, доречною виглядає популярна тема краундфандингу. В умовах прямої демократії природньо, щоб кошти розподілялися на нагальні потреби, на розсуд громадян. За рахунок краундфандингу можна знизити базову податкову ставку. Даний інструмент не тільки допоможе направити кошти на ті проекти, що дійсно важливі для громадян, а ще й підніме загальний рівень свідомості. Коли людям знадобиться вирішувати, що важливіше: ремонт доріг, чи нове медичне обладнання у міській лікарні.

В даних міркуваннях викладено лише базові принципи побудови Нової Української Держави, які безумовно потребують обговорення та детального розширення. Але кожна будова починається з фундаменту, так само і наша держава потребує фундаменту, основних принципів та ідей, навколо непорушності яких Україна почне свою розбудову.

© Эта статья опубликована в интернет-журнале "Сетевой". Копирование и публикация статей журнала на сторонних сайтах запрещена!

(Пока оценок нет. Оцените!)
 

Комментариев пока нет

Оставить комментарий